Otázky a odpovědi

Jdu poprvé na lekci do Power & Pilates Studia. Co sebou?

Pro absolvování lekce v našem studiu nepotřebujete žádné speciální pomůcky, či vybavení. Vše potřebné naleznete u nás, vč. cvičebních podložek.

Zdravotní pilates

Na lekci zdravotního pilates potřebujete pohodlný sportovní oděv a ručník (nejlépe froté). Cvičíme naboso, nebo v protiskluzových ponožkách.

 

Power jóga, Spirals

Na tyto lekce nepotřebujete, kromě vhodného sportovního oděvu, žádné další vybavení. Cvičíme naboso, nebo v protiskluzových ponožkách.

 

 

Reformer Studio

Na lekci v Reformer Studiu potřebujete pohodlný sportovní oděv a ručník (nejlépe froté). Cvičíme naboso.

Mám zdravotní potíže s pohybovým aparátem, mohu cvičit?

V případě jakéhokoli zdravotního omezení a to nejenom pohybového aparátu (výhřezy obratlových plotének, kloubní náhrady, artrózy apod.) důrazně doporučujeme návštěvu hodiny zdravotního pilates nebo powerjógy nejprve zkonzultovat s vaším odborným lékařem. V případě nejasností se můžete obrátit na našeho odborného konzultanta - MUDr. Sylvu Musilovou. Jakékoli zdravotní omezení oznamte před začátkem lekce vašemu lektorovi.

Nevím, zda zvolit individuální tréninky nebo skupinové lekce?

Volba je vždy výhradně na zvážení klienta dle jeho zdravotního stavu a preferencí, stejně tak i finančních možnostech. Individuální trénink je zaměřen na konkrétní potřeby klienta, jedná se o trénink šitý na míru. Je možná i kombinace obou, tedy docházet na skupinovou lekci a buď pravidelně, nebo krátkodobě doplnit o trénink individuální. Vždy vám rádi pomůžeme doporučit vhodnou možnost právě pro vás. V naší nabídce najdete jak skupinové kurzy, tak individuální lekce pro širokou klientelu bez ohledu na věk či pohlaví. Neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

 

Jaký je rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými skupinovými kurzy?

Uzavřené kurzy jsou především kurzy pro začátečníky, nebo se může jednat o kurz na míru pro některou z firem či organizací. Znamená to, že v kurzu je předem daný počet účastníků, který umožní garantovat kvalitní kontrolu provedení cviků. V průběhu kurzu se nepřibírají další klienti. Jednotlivé lekce na sebe navazují, proto je doporučováno lekce nevynechávat. Otevřené lekce jsou volně přístupné a to buď v rámci permanentky, nebo i koupě jednotlivých vstupů. S ohledem na to, že kapacita sálu pro skupinové lekce je omezená, doporučujeme si předem zarezervovat místo v sálu. S rezervací se nemusíte obávat, že se na vás nedostane.

 

Co se naučím v kurzu pilates pro začátečníky? Co následuje po jeho ukončení?

V rámci uzavřeného kurzu pro začátečníky se naučíte základní řadu cviků, seznámíte se s principy pilates. Budete dostávat informace o vašem těle, pohybovém systému a jeho funkcím. V souvislosti s tím porozumíte lépe výrazům jako je mobilita a stabilita, ale především budete dostávat návod k tomu, jak cvičení a zdravý pohyb zakomponovat do běžného života, protože to je jeden ze základních cílů lekcí pilates. Po dokončení můžete pokračovat postupně v kurzech pro mírně pokročilé, středně pokročilé a pokročilé. Na cestě pilates se dá jít po celý život.